Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogot írhatsz, stb.

• Blogbejegyzések - 50 db
  • Fórumtémák - 2 db
  • Linkek - 1 db

Gerard Piqué fan club vezetője

Nos, érdekes mérkőzés után azt hiszem bátran kijelenthetjük:ha az eredménnyel nem is, de a mutatott játékkal mindenképp elégedettek lehetnek a Barcelona hívei.

Miután az első félidőben gyakorlatilag 80 százalékban birtokolta a labdát a katalán csapat, a lefújáskor még mindig 0-0 volt az állás.Ez valószínüleg annak köszönhető, hogy az andalúz csapat ritkán hagyta el saját térfelét, úgy is mondhatjuk, hogy tíz emberrel védekezett.  De így is sorjáztak a Barcelona helyzetei, bár az igazsághoz az is hozzátarozik, hogy az első nagy helyzet a vendégcsapat előtt adódott:a tizenhatos sarkától elvégzett szabadrúgást Duda nem beívelte, hanem egyből kapura tekerte.

A második félidőben minimálisat változott a játék képe, támadgatott a Malaga, de nem kerültek sokkal közelebb Valdes kapujához. Nem úgy Pedro, aki egy zseniális villanással megszerezte a vezetést a hazaiaknak, amikor is egy csel után 23 méterről megeresztett lövése védhetetlenül csapódott a léc alá.És ekkor jött az a rész amikor a félősebb katalán hívek a fejüket foghatták: Valdo kihasználta a Malaga talán egyetlen igazi helyzetét, és a védők közül remekül kiugorva kilőtte a jobb sarkot.

Mindez már a 80. perc eseménye volt, és megfordulhatott a szurkolók fejében, hogy a Real Madriddal-miután gólfesztivált rendezett Tenerifén- esetleg pontszámegyenlőség alakulhat ki. De hát a Barcelona az  Barcelona, és ezt újra be is bizonyították: Xavi elképesztő kiugratását a sérülésből visszatért Dani Alves passzolta keresztbe az ötösön, így Messinek csak a kapuba kellett gurítani. 2-1

És még nem is említettem Ibrahimovic gólját, amit a játékvezető - valószínűleg csak ő tudja hogy miért -nem adott meg.

A lényeg az eredmény, a Bl-címvédő hozta a kötelezőt, bár megszenvedett érte, de most kicsit nyugodtabban várhatja a jövő heti Almeria elleni mérkőzést.