Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogot írhatsz, stb.

• Blogbejegyzések - 50 db
  • Fórumtémák - 2 db
  • Linkek - 1 db

Gerard Piqué fan club vezetője

Álmosan, kissé bizonytalanul kezdte szezonbeli utolsó bajnoki mérkőzését az FC Barcelona a Primera Division 38. fordulójában, amikor is hazai pályán fogadták a kiesőjelölt Valladolid csapatát.

A Valladolid ugyan helyzetbe került a mérkőzés elején, Victor Valdes hibáját használták ki a vendégek, ám vezetést nem tudtak szerezni. A Barcelona viszont nem ült sokáig a babérjain, a csapathoz nem méltó kezdés után hamar magukhoz tértek és sorra alakították ki a ziccereket. Érdekes módon mégis egy öngól juttatta vezetéshez a katalánokat, Pedro alapvonalról visszatett labdájába Prieto ért bele szerencsétlenül, a  labda a saját hálójában landolt (1-0).

A 31. percben Messi hozta föl a labdát, a találatot Pedro neve mellé jegyezhettük föl (2-0).

És ahogy arra számítani lehetett, a katalánok nem ültek rá az eredményre, a 33. percben Messi is megrúgta a maga gólját, Touré középre gurított labdáját helyezte el a vendégek hálójában(3-0). Negyedórával később a pöttöm argentin ismét betalált, így a maga 34 találatával  magabiztosan hódította el a gólkirályi címet, és beállította a 4-0-ás végeredményt.

network.hu

A katalánok ezzel 20. alkalommal nyerték meg a spanyol bajnokságot, és beállították az új pontrekordot 99 ponttal.  A Real Madrid nem nehezítette meg a dolgukat, miután Malagán a szintén kiesőjelölt házigazdáknál csupán 1-1-es eredményt volt képes produkálni, ami az andalúzoknak bennmaradást, a fővárosiaknak pedig 3 pontos hátránnyal biztos második helyet jelent. A harmadik, még BL-csoportkört érő helyre a Valencia futott be, 4. lett a Sevilla, Európa- liga selejtezőt játszik a Getafe és a Mallorca, míg biztos induló a Fulham elleni győzelmével az Atletico Madrid. A Tenerife, a Xerez és a  Camp Nouban vereséget szenvedő Valladolid a másodosztályban folytatja.